Náš tým

Ing. Hana Cinková

V mateřském centru KAROlínka mám od roku 2003 na starosti administrativní činnost, projekty a chod celého mateřského centra. Při této práci čerpám ze zkušeností z působení v Síti mateřských center (nyní Síť pro rodinu), kde jsem pracovala jako koordinátorka pro Královéhradecký kraj (2007 – 2017). Aktuálně je mým úkolem realizace projektu Dětské skupiny KAROlínka, kde se aktivně podílím na každodenním provozu (od administrativního zajištění, přes přípravu svačinek, až po mytí nádobí).  Ve volných chvílích se ráda věnuji zahradě. Mám ráda kulturní dění a zajímám se o vše, co náš kraj nabízí. Jsem vdaná a mám tři děti.

 

Mgr. Šárka Linková

Byla jsem u zrodu mateřského centra KAROlínka, kde jsem dlouhá léta pracovala na pozici koordinátorky. Mám ráda přírodu, kreativitu a ráda naslouchám lidem. Velmi mě těší práce s dětmi, společné objevování světa a hledání nových cest. Vystudovala jsem náboženskou výchovu, předškolní pedagogiku a pedagogiku pro 1. stupeň.

 

Blanka Matysková, DiS.

Pocházím z Červeného Kostelce. Po studiu na trutnovském Gymnáziu jsem absolvovala Vyšší odbornou školu pedagogickou a složila státní zkoušky z Aj. Již dvacet let bydlím v Trutnově, jsem vdaná, mám šest dětí. Blízký vztah k přírodě mě přivedl k aktivní účasti ve skautingu. Mou velkou radostí byla i hudba, obzvlášť zpěv ve školním sboru. Věnuji se také dobrovolnické činnosti v PMDD, v Misijním klubku, které se zaměřuje na aktivní pomoc dětem. Práce v naší DS je pro mě mj. i výzvou, a to pro každodenní zkušenost s originalitou každého z nás. :-)

 

Helena Plačková

Jsem školeným poradcem nošení dětí a v centru se starám o rodiče, které zajímá jak správně nosit své děti v šátku nebo nosítku a to během úterního programu Nošení dětí - podpora. Naučím Vás základní šátkové úvazy, pomůžu Vám s výběrem vhodného šátku i nosítka, nastavím vaše vlastní nosítko, dozvíte se, jak o tyto nosící pomůcky pečovat a plno dalšího. Dále se starám o správu těchto webových stránek a propagaci centra na FB stránce MC KAROlínka. Pocházím z Uherského Hradiště a od roku 2015 jsem majitelem firmy www.kokon-nositka.cz a výrobcem dětských nosítek KOKON. K oboru fyziologického nošení dětí, mě přivedly mé vlastní tři děti.

 

Mgr. Jana Bartoňová

Byla jsem u zrodu mateřského centra. Jsem psychoterapeutka, specializuji se na děti s poruchou attachmentu (vazby na blízkou osobu, což jsou děti po rozvodech a rozchodech rodičů a děti v náhradní rodinné péči). Tuto práci doplňuji o výchovné, laktační a předporodní poradenství, lektorskou činnost, supervize, koučink a rodičovské skupiny. Ráda střílím z luku, chodím po horách a čtu staré detektivky. V MC KAROlínka vedu cvičení pro těhotné. Mám čtyři děti.

 

Lukáš Chudoba

Jsem hudebník a v mateřském centru vedu výuku na klavír. Učím na venkovské základní škole a v odpoledních hodinách se věnuju výuce hry na klávesové nástroje. Působím v několika hudebních skupinách a skládám vlastní hudbu.

www.lukaschudoba.cz

 

Andrea Onodi

Jsem výtvarnice, která vede odpolední kroužek pro dospělé Keramické tvoření a v průběhu roku připravuji kurzy keramiky i  pro rodiče s dětmi. Bydlím v Markoušovicích, kde mám dílnu - TakaFajna Keramika. Mám dvě děti.

 

Mgr. Petra Stypa

Jsem tvořivou ženou na cestě poznání, matkou pěti dětí. Zajímá mě zázrak života ve všech souvislostech, práce s hlasem a se záměrem, waldorfská pedagogika a permakultura. V MC Karolínka vedu program Skřítek Walinka pro malé děti a jejich rodiče, program Porodní zpívání a workshop plstění z ovčí vlny. Věnuji se rodině, studiu chirofonetiky – terapie řečí a dotekem. Jsem autorkou Divadýlek na okamžik koloběhu roku, ráda se toulám přírodou, zpívám a skládám své básně a písně. Nemám ráda dogmata.  


Kateřina Švecová

Jmenuji se Katka Švecová a jsem lektorkou jógy a ZTV.  V Karolínce vedu páteční dopolední lekce jógy pro ženy. Dále mám své jógové lekce v Úpici a Červeném Kostelci. Pořádám také jógové víkendy a ženské kruhy. Jóga je pro mě cestou ke ztišení, radosti a omlazení mého těla, moc ráda předávám dál to, co mně funguje už skoro 20 let. Moje aktivity můžete sledovat na FB Jógačka.
Mám dva syny (11 a 14), se kterými jsem ráda a často navštěvovala toto mateřské centrum a podílela se krátce i na jeho fungování. Takže za mě moc fajn návrat :-)